Каква врска имаат пиперката, петелот, портокалот и мравојадот?

Кои и што се биле маскоти на Светските првенства во фудбал?

Ла Манш и Жера oд Црвена Јабука заедно ја испеаја Бонаца

За оваа песна наскоро ќе се снима виддо спот во Сплит

Велес фест на 7-ми јуни

Освен бендовите, посетителите ќе можат на платно да следат црно-бели филмови. Влезницата чини 100 денари

Матурските во Велес завршија мирно, инциденти немаше

Полицијата им заблагодарува на матурантите што беа совесни во првиот чeкор од зрелоста

Меѓународна кајак регата по Вардар (фото)

65 учесници од шест земји запловија од Велес до Солун, по четврти пат во чест на браќата Св. Кирил и Методиј

Три илјади мотористи ги следеа Суперхик и Паркети во живо

Концертот беше во рамките на мото забавата кој саботата вечер се одржа во Велес

Дефиле на мотористите по петти пат (фото)

Бројни учесници од Македонија но и соседството го кренаа Велес на нозе

Отворени стаклените кралски градини во Лакен

Секоја пролет од 18 април до 19 мај, Кралските Оранжерии на Лакен во Белгија се отворени за јавноста. Има растенија стари и повеќе од еден век

Евро хепенинг, за Денот на Европа

Младите велешани претставија дел од државите на Европа

Игор Џамбазов и Пеперминт на Велес фест на 7 ми јуни

Годинава фестивалот ќе се одржи на отворено, на помошното фудбалско игралиште во Градски парк

Мото забава на ,,Носачи на крстот,, по пети пат со рок концерт на мотел Македонија

Сабота вечер Паркети, Суперхикс, Shine и Day Off на просторот од автокампот на мотел Македонија

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

АНКЕТА »

Како ќе ја помните годината зад нас, 2019-та?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »