Калиопи на Евросонг 13-та

Одличен пласман на Калиопи, со што на критичарите им докажа дека не беше грешка што таа не претставуваше во Баку Азербејџан

Меѓународна кајакарска ,,Вардарска регата,,

Осумдесет учесника од десет земји од Велес тргнаа да пловат по Вардар, до Гевгелија

Калиопи во финалето на Евровизија

Калиопи со изведба која ги воодушеви сите, ги победи и обложувалниците кои и предвидуваа пласман на самото дно

Фолклорен концерт за Св. Кирил и Методиј

Пет фолклорни ансамбли ќе ги забавуваат велешани за празникот на просветителите

Гулабицата најде свое место и во претставата ,,Бетија,,

Ниту актерите не можеа да побегнат од летот на Гулабицата

,,MOTO BEACH PARTY,, ПО ТРЕТ ПАТ ВО ВЕЛЕС

И асфалтот попушти под тркалата на моторите

Шестмина амбасадори на прошетка низ Велес

Тие имаа можност да ги видат куќата на поетот Кочо Рацин, Храмот Св. Пантелејмон и археолошкиот локалитет Стоби.

Сашко Костов и Антоан Курт со поддршка за Смилев

Секој со свој придонес во борбата за вистината за Велес

Гулабица видео хистерија

Која е велешката пеачка која за еден ден, со два видео спота, ја нокаутира Македонија. Интервју со Валентина

Велешанката Стојанова доби автомобил на лотарија

Никогаш не се знае кога среќата ќе Ви се насмее

Скопјани и рибари го ,,окупираа,, езерото Младост

Велешани поради работните саботи на учениците годинава ги нема покрај брегот на езерото, нивното омилено шеталиште за празничниот викенд

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »