Јоксимовиќ и Ван Гог на Питијадата порачаа, не ја забранувајте музиката

Гостите од Србија реагирааа, македонските изведувачи молчеа

Рекордна пастрмалија во Велес, концерт на Жељко (фото)

Јоксимовиќ го видоа повеќе од 20 илјади посетители. Пастрамлија тешка 55 кг. Новина маскота на Питијадата .

Изложба на класични автомобили во Велес (фото)

Претставени беа 30-тина возила, од Бугарија и Македонија, сите во возна состојба. Голем интерес на велешани за изложбата

Во Велес по 13-ти пат фестивал на питата и виното

Јоксимовиќ, Каролина, Љубојна, Ван Гог, ДНК,Нокаут дел од забавата за гостите на Питијадата. Распоред за настап на изведувачите

Во среда велешките средношколци на кафе во Скопје

Максимално се користи бесплатниот железнички превоз секоја среда

Јоксимовиќ на велешката Питијада

Новина изложба на олдтајмери

Една турнеја, настапи во три држави (фото)

Фолклористите од КУД Коле Неделковски настапија во Унгарија, Австрија и Хрватска

Папагалите победија на Сладоледијадата во Велес (фото)

Креацијата на Елена Тасева ја освои публиката

Нова велешко – сплитска поп нумера

Панчевски и Бузов ја снимија ,,Ту ни љубав не помаже,,

13-тата Питијада од 7-ми до 9-ти октомври

Извесно е дека ќе настапат Ван Гог и Љубојна

ФА Вила Зора настапи во Шпанија (фото)

Фестивалот е ревијален а имало околу 1,5 илјади учесници

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53

АНКЕТА »

Дали ќе гласате на локалните избори, закажани за 17-ти октомври?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »