Оригинален, рециклиран, светлечки Снешко Белчо

Овој Снешко и создаден од употребени пластични чаши

Што нудат телевизии во новогодишната ноќ

Ако се решивте да останете дома еве ја понудата на МТВ,Сител, Канал 5, Алфа и Телма. Филмови и музика

Дедо Мраз стаса и кај нас, ама го тресе економската криза

Мотористите од Велес делеа пакетчиња, делеше и Црвениот крст,делеше и градоначалникот

Оригинален општински календар за 2013

На едно место повеќето млади,таленти, спортисти кои го славеа името на градот по светот

И на минус пет во Вардар

Храброст или болест

Продажна акција на колачи во Детските градинки

Собраните средства наменски за градинката

Историјат на китење на елките

Пред Нова година повеќето од нас китат елки. Но, малкумина знаат зошто се прави тоа.Неколку совети во врска со китењето, за Вашата новогодишна елка. Која боја што означува

Каде велешани можат во друштво да ја пречекаат Нова Година

Што велешките угостители нудат, за моментот кога стрелките ќе се поклопат помеѓу две години

Фис, Џафер и Венко, плус чалгија за Новогодишната ноќ

Забавата ќе трае два дена а сцената ќе биде отворена за сите велешани кои сматаат дека се интересни за публиката. Локација кај споменикот на Рацин во дворот на Гимназија

Знамето на Велес се развеа во Кина, во изборот за убавица

На Мис на модел на Светот зза 2012 во Кина учествуваше и велешанката Билјана Шкортова

Ла Манш со нова песна, по 19 години пауза

,,Среќна Нова година,, е песната која деновиве поп рок групата Ла Манш од Велес ја сними, наменски за претстојните празници. Групата Ла Манш ви ја подарува песната и можете да ја симнете на оваа страница

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »