Сладоледија во Велeс

Катерина Клинчарова победник на годишнава четврта по ред сладоледија а се изедоа бесплатно 200 литри сладолед на Милина од Прилеп

Гласно, за слобода на изразување

И велешките млади учесници на летниот камп во Струга, каде младите од земјава работеа на слобода на изразување кон своите врсници.

Велешките извидници на Балкански собир

Девет извидници од извидничкиот одред “Димитар Влахов“ од Велес, во периодот од 10 до 19 август учествуваат на 8 Смотра на Сојузот на извидници на Србија која се одржува во Шабац.

Вечерва концерт на фолклорни ансамбли

Во амфитетарот од Младинскиот парк во 20,30 часот настап на хрватско и велешко фолклорно друштво

Австриските готвачи тврдеа, палачинката е нивен специјалитет, стар со векови

Палачинкта се јаде со мармалад од кајсии или солена со топено сирење, прелеана со рум и шеќер

Куварот на Грашо, готвеше за велешани

Дује Милиќ шеф на кујната во ресторан Адријатик, каде јадат Даниела, Северина, Розга донесе далматински специјалитети за велешани

Вонреден воз за Прилеп за Пиво фест

За викендот можност за велешани со воз да присуствуваат на најпосетуваната македонска забавна манифестација

Децата по дома, кафаните со музика на увце

Ноќниот живот во Велес по закон. Kонтроли на СВР Велс покажале дека нема гласна музика, нема деца по полноќ во угостителските објекти ниту пак им се точи алкохол.

Велес танцуваше пет дена во ритамот на народната музика

Се потврди дека фестивалот на фолклорните ансамбли е најпосетуваниот настан во градот. Учеството на пет (или шест ли беа) земји ги зароби гледачите во Младинскиот парк

Ниту Танец не заигра

Велешани немаат среќа со концертите. Ни Танец вчеравечер не го одржа долго очекуваниот концерт. Ниту Мики запеа, ниту Танец заигра.

Болест го одложи концертот на Мики и Орхидеја

Бројните обожавателки на македонскиот идол, велешанецот Мики Секуловски вчеравечер останаа разочарани, концерт немаше

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53

АНКЕТА »

Дали Македонија еден ден ќе биде членка на ЕУ?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »