Маски за Прочка

На конкурсот на средното училиште Коле Неделковски се пријавиле 300 ученици

Велешанка Ризовска е најсилната и најсексипилна пензионерка во Македонија

Душанка овие две титули ги доби на забава на пензионерите во Кавадарци

Предраг Ѓоргиевски доби пежо 107

Велешанецот е добиник на автомобилот од наградната игра на Браво кафе

Бабите по 19-ти пат ги подготвија нивните заборавени блага

Пензионерките од Македонија ги подготвија ,,Блакцата на баба,,

Бети Ѓоргиева ги оценуваше вештите жени, Македонки во Швајцарија

Бети вели дека учесничките ги задржале македонските рецепти и се покажале како одлични натпреварувачки и домаќинки

Неодоливиот шарм на омилениот снежен човек, Снешко низ годините и вековите

Ледениот господин, со темни очи и портокалово-црвен нос, со шапка на главата, има многу љубители ширум светот. Имиџот на нивниот љубимец, меѓутоа доживел неверојатни промени со текот на децениите.

Силвана Мудроња е Вешта жена за 2014 година

Таа победи меѓу четирите натпреварувачки. Сите како награда добиваат патување и викенд во јуни на Крк Хрватска

Танцувачката група Огнот на Анадолија шири порака за културна толеранција по Балканот

Светски-познатото турско танцувачко друштво „Анадолу атеси“ имаше успешна турнеја во балканските земји во 2013 година, давајќи пример за тоа како уметностите можат да ги премостат културните разлики во регионот

Алфа и Омега со нов сингл, Подобар свет

Продолжуваат со освојување на публиката

Велешката чалгија, повеќе од еден век симбол на градот

Нема радосен момент во градот, каде не присуствувала Велешката чалгија, дали е свадба, крштевка, веридба, роденден, именден таа е дел од семејната прослава. Велешката чалгија постои повеќе од еден век и таа е една од обележјата на градот, заедно со Железниот мост, Градскиот саат, пастрмалијата...

Прв роденден на здружението Гласот на животните

Вдомени 157 животни и лекарcки помогнати 90 бездомни животни

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

АНКЕТА »

Дали стравувате од корона вирусот?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »