Велешанецот раперот, Lector Lectorius издаде ЦД

Албумот ХОРИЗОНТИ од ” Lector Lectorius ” има 13 различни теми. Песните можете да ги симнете тука

Тешка беше нашата разделба

Советниците по четиригодишна работа кога имаше и лутење и карање, се разделија во пријателска атмосфера

Бесплатни КА Модули „Спорт Клуб Прајм“ и „Синеманија“ во дигиталната платформа на „Близу“

Телекомуникацискиот оператор „Близу“ , со почеток од 01 март, воведува новитет во своето портфолио – Ка Модул (CAM - кратенка од “conditional access module” овозможува следење на дигитална телевизија без користење на приемник).

Снимаа спот за Harlem Shake , ама камера немаа

Ќе излезе ли овој спот на виделина непознато? Ако Ивче се смилува...

И младите велешани ги зафати лудилото на Harlem Shake

Нов танцувачки феномен, Гангнам стајл е минато, доаѓа Харлем Шејк.

В среда забава со Нокаут, за хуманитарни цели

На концертот ќе настапат и велешки изведувачи и ди -џеи а влезницата е само 50 денари.,,ПРОСЛАВИ ГИ ЉУБОВТА И ВИНОТО, БИДИ ХУМАН, ЗАБАВУВАЈ СЕ И ПОМОГНИ,,

Велешкиот “Идол“ Мики Секуловски со нов сингл

Македонската музичка продукција е збогатена со новиот сингл на велешкиот „Идол“ Мики Секуловски. Станува збор за интересна рок балада со наслов „Почеток и крај“.

Гулабица пак пропеа

Велешката фолк ѕвезда пее за Џони Далавера

Народни пословици од велешко, запишани од Константин Петкович

Овие народни умотворби се од средината на 19-ти век

Прашанки од велешко

Прашанките стојат помеѓу гатанките и пословиците. Тие содржат одлики и на едните и на другите. Започнуваат со фразата: Го опитале или го прашале. Содржи прашање и неочекуван или остроумен одговор.Овие се стари повеќе од век

Оригинален, рециклиран, светлечки Снешко Белчо

Овој Снешко и создаден од употребени пластични чаши

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »