Саем на чоколадa во Париз

Смотрата посветена на чоколадата што се одржа 17-пат по ред кај Bерсајската порта во Париз, ја посетија повеќе од 100.000 луѓe

Калиопи ќе пее за Македонија на Евросонг 2012 во Азербејџан

Поп дивата Калиопи Букле е овогодинешната претставничка на Република Македонија на Евросонг 2012 што ќе се одржи во Азербеџан.Таа вели најважна е песната со која ќе настапам

Велешка питијада по осми пат

Многу велешани но и нивни гости, денес излегоа на главната улица, да ја пробаат питата пастрмалија, една од обележјата на градот

Велес викендов ќе мириса на пастрамајлија

По осми пат сабота и недела ќе се организира Питијадата. И годинава во центарот на градот

Изложба на благородни птици

150 птици се изложени во просториите на ловното друштво Руен. Можете да ги видите уште утре недела

Македонија нема море, но има морепловци

Македонија нема море но затоа има едно чудо морепловци, кои пред неколку години дошле на иста идеја - заедничко едрење на море со спортско рекреативна приказна, која сама по себе е бескрајна.

Пекинг, град на авении, свила, розеви поршеа и шкорпии на скара

Репортажа за Пекинг, главниот град на Кина, најбројната нација во светот

Чадор – статусен симбол, моден детал, потреба

Во минатото чадорот бил статусен симбол, симболично претставувал власт и бил атрибут на божество. Денешните чадори се практични предмети кои заштитуваат од дожд, но и моден детал. За неговата историја, во продолжение

Во Велес ќе има пречек на Новата година?

Промените на Буџетот изгласани на последната седница на Советот, навестуваат дека ќе се случи организиран пречек на Новата 2012 година.

Може ли 3 по 3 да е 49?

Дали може оваа математика, проверете во продолжение

ТВ серија ,,Нашите сонца,,

Детските градинки заедно со ТВ Здравкин снимија серија за најмладата популација

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »