Германскиот амбасадор на врвот Солунска глава

Викенд во Папрадиште, низ фотографии

Модна колекција Лале

Соња Пљакова се претстави пред велешанки со дел од нејзината колекција

Етно вешта жена 2012

На аукција беа продадени триесетина стари македонски специјалитети

Стотина птици од различни видови пред велешани

Изложба на песнопојни и егзотични птици. Уште само недела, погледајте

Пастрмалија се трошеше како алва

Многу гости, мал капацитет на производителите па се чекаше и по еден час за да се добие пастрмалија

Тони Зен, Влатко Лозановски за Питијадата

Организаторот најавува добра забава за гостите на Велешката питијада

Во Велес дојде циркус!!!

Унгарскиот циркус Сафари, кој е на турнеја низ Македонија пристигна и во Велес. Од четврток велешката публика ќе може да го посети циркусот кој е лоциран на паркингот кај фабриката Киро Ќучук.

Велешката Питијада на нов простор и со нов термин

Годинава пастрамлијата ќе се сефтоса официјално на Денот на општината 9-ти ноември на улица Благој Ѓорев

Дизни детската градинка од Велес

Се одбележува Детската недела со промоција на новата Дизни градинка

Градскиот базен ќе работи до сабота

Продолженото лето, можност за дополнително капење

Сладоледијада за сладокусци

Учествуваа седум натпреварувачки а победи Катерина Клинчарова

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54

АНКЕТА »

Каде го минувате слободното време за освежување летово, додека сте во Велес?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »