Од нашето народно творештво - Гатанки од Велес

Од собирачката активност на Димитар Матов. Гатанките од Велес се запишани од Г. Бојаџиев, пред стотина години Два орла се боијеа, бели пени пуштаа??

Дедо Мраз на мотор

400 новогодишни паектчиња за децата од Велес, поделија мотористите

Награди за најубаво украсените површини

Блескаво и сјајно, така изгледаа дворовите и терасите на наградените

Велешки новогодишен Хајд парк

Распоред кој кога ќе настапува на Новогодишната сцена на платото пред судот

Најисплатливи дестинации за 2012 година

Меѓу дестинациите кои србите кои ги препорачуваат за следната година во друштво со Португалија, Азорите, Полска, Исланд е и Охрид

Младинскиот напролет со нов изглед

Главното собиралиште на велешани следната година за 2,8 милиони денари ќе има нов лик,во кој ќе нема поголем дел од постојните дрвореди

Годишни концерти на КУД Керамичар и Музичкото училиште

Можност за убава новогодишна атмосфера и добро расположение со весели разиграни концерти

За колку пари, каде за пречек на 2012 година

ТРМР се распраша и еве ги цените за дочек на Новата година. Најскапа 35 евра најефтина 16 евра. Ќе ви пеат, Ратка, Елизабета, Милена...

Новогодишен Хајд парк за пречек на 2012 година

Сузана Спасовска, Круме Спасовски, оркестарот на Стевче Стојковски, дувачкиот оркестар Весела Дружина и велешката група Коктел бенд ќе ги забавуваат велешани за новогодишната ноќ

300 минути забава гол шоу

Во ладната сала многу забaва со хуманитарна цел

250 години кралица на восокот

Музејот на восочни фигури е голема туристичка атракција на Лондон. Во него можат да се видат познати личности. Меѓу нив е и самата Ен Мари Тисо, жена за која постојат многу легенди

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

АНКЕТА »

Кој ќе биде новиот светски првак во фудбал?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »