Шоиќ завршил средна економска во Велес

Ја купил за 500 евра

Наградени најдобите маски за Прочка

Пристигнати 114 дела на конкурст од средното ,,Коле Неделковски,, од Велес

Шкортова избрана за трета придружничка во Софија

Таа учествуваше на изборот "Леди јуниверс"

Сања Бачманова е Вешта жена на Велес за 2016-та (фото)

Учествуваа пет жени, сите со маси наменски подготвени за Денот на вљубените

Бадникова вечер на жените од Велес (фото)

Цел е запазување на Божикните вредности кај помладата популација и почитување на овој верски празник

Новогодишна елка од илјада книги

Дело на учениците од Св. Кирил и Методиј од Велес

Елко, елко.. од колбасите на Агриа

Единствена новогодишна елка од колбаси во Велес

Понуда за пречекот на Новата 2016-та година

Кој ќе пее и која е цената, по велешките локали

Велешките медиуми збирно на фудбалскиот турнир во Скопје

Се натпреваруваа под мотото, важно е да се учестува. Два настапи два порази

Се повеќе велешани сакаат да одгледуваат птици (фото)

Изложба на појни птици

Етно вешта жена со неверојатни креации (фото)

Собраните средства од наддавањето за децата со посебни потреби

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

АНКЕТА »

Дали треба и натаму летно и зимско сметање на времето?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »