Понуда за пречекот на Новата 2016-та година

Кој ќе пее и која е цената, по велешките локали

Велешките медиуми збирно на фудбалскиот турнир во Скопје

Се натпреваруваа под мотото, важно е да се учестува. Два настапи два порази

Се повеќе велешани сакаат да одгледуваат птици (фото)

Изложба на појни птици

Етно вешта жена со неверојатни креации (фото)

Собраните средства од наддавањето за децата со посебни потреби

Уште една џиновска пастрамлија во Велес (фото)

За еден ден две рекордни пастрмалии во Велес. Овој пат ја подготиваја Жито маркети и се делеше бесплатно. Питијадата продолжува и во понеделник

Како мобилниот, телевизорот, компјутерот влијаат врз сонот

Постојат неколку добри совети што треба да ги примените пред да си легнете за да се осигурите дека ќе имате добар сон

Рекордна пита пастрмалија во Велес (фото)

Питата е тешка околу 50 кг, долга 3,5 и широка еден метар

Викендов на пастрмалија вино и музика во Велес

Парни Ваљак, Калиопи, Елена Ристевска дел од забавата за гостите

Скопјанката Ангелковска Мис Глоуб (фото)

Финалето на Романтик, Велешанката Андовска најфотогенична

Пензионерите пеат

Девет пензионерски друштва се претставија пред велешани во полната сала Бели мугри

Креација ,,Невеста,, победничка на сладоледијадата

Настанот се одржа во хотелот Монтенегро

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

АНКЕТА »

Дали граѓаните ги почитуваат препораките за заштита од корона вирусот, да останат дома, да има растојание кога се чека во редица пред банка, маркет?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »