Екипата на 5 ФМ радио го подели третото место на турнирот на медиумите

Успешен настап за велешките рекреативци

Пепи Кирка најмустаќ на Велес во Мовембар (фото)

Заврши кампањата за подигање на свеста за заштита од т.н. машки болести,рак на простатата и рак на тестисите

Јана Бурчевска ќе пее за Македонија на Евровизија во Киев догодина

МРТВ се одлучи за млада и неафирмирана пеачка,која ја запознавме во шоуто Македонски идол 2012-та, со само три испеани песни досега

Етно вешта жена во Велес, посветена на Рацин

Од продажбата на храната собрани се 5,7 илјади денари кои ќе бидат доделени на ранливите групи. Најмногу внимание привлече тортата ,,Белите мугри,,

Најубавите национални паркови во Европа (фото)

Избор на Гардијан за 2016 година.

Планинарите трасираа нова планинарска трансверзала

Ги поврзува Папрадиште и Горна Белица – Македонски Брод, во должина од 25 км

Хитот ,,Једина,, на Тоше беше ,,Памела,, испеан на концерт во Велес

Песната во работа верзија, ја пее на концерт во Велес кој денови се појави на ју тјуб

Нашето време доаѓа, женската група ,,Д Чикс,, од Велес

Сандра Јорданова, Моника Георгиева Наталија Мејанџиева трио кое ја освојува Македонија

Најстарата зоолошка градина во светот

Tiergarten Schönbrunn се наоѓа во Виена и е основана на 31 јули 1752. „Дом“ овде имаат околу 500 животински видови, дури и најретките, како сибирски тигар, нилски коњ, панди и еднороги носорози

Јоксимовиќ и Ван Гог на Питијадата порачаа, не ја забранувајте музиката

Гостите од Србија реагирааа, македонските изведувачи молчеа

Рекордна пастрмалија во Велес, концерт на Жељко (фото)

Јоксимовиќ го видоа повеќе од 20 илјади посетители. Пастрамлија тешка 55 кг. Новина маскота на Питијадата .

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »