Концерт на Мики Секуловски и Орхидеја Дукова

Во рамките на Велешкото лето, среда вечер концерт за обожавателите на овие две македонски поп ѕвезди

Летна извидничка школа Зелениот Еди

Извидничкиот одред “Димитар Влахов“ од Велес во периодот од 17 до 22 јуни оваа година, ја организираше дванаесетата летна школа за водачи “Зелениот Еди“.

По 8 ми пат Меѓународниот фолклорен фестивал Велес 2011

Од вторник до сабота Велес ќе биде домаќин на 8-от Меѓународен фолклорен фестивал на кој учество ќе земат 13 ансамбли од кои 5 се од странство.

Езерки со концерт за паметење

Хрватскиот етно состав ги освои велешани, концерт за душа. Езерки или Изворки, како ли се викаа???????

Најмладите со мјузикл се простија од градинката

Амфитеатарот во Младинскиот парк еден час ечеше од музика, песна и забава која ја понудија децата од градинките од Велес

Велешките матуранти годинава не танцуваа квадрил

Ако пред некоја година Велес со помош на матурантите влезе во Гинисовата книга, годинава тие не танцуваа

Прво градско првенство во пикадо

Хуманитарна акција, велешани за децата без родители, со помош на Општинскиот црвен крст

„Мики - манија во Велес, поддршка за Идолот

Општина Велес организира масовна поддршка за нашиот сограѓанин, идолот Мики Секуловски, со заедничко следење на финалето во амфитеатарот во Младински парк

Фановите на Манчестер во The End ќе го следат финалето од Лигата на Шампионите

Red Devil велешкиот фан клуб на Манчестер јунајтед ги повикува неговите симпатизери на славење

5 години клуб „Ноктурно“

Четврток, 26. мај 2011, клубот „Ноктурно“ од Велес прославува 5 години постоење со роденденска забава.

13 Општоприфатени (и глупави) суеверија

Ние луѓето сме многу суеверни, веруваме дека петок 13-ти е несреќен, а дека пронаоѓањето на паричка е среќа. Прочитајте колку сличности во суеверието има идентично по светот, како и кај нас.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »