2012 Година на Змејот

По лунарниот календар, стигна је 4.710. година. Подарува среќа и успех, го чува семејството и добрите луѓе. Поволна за основање на семејство, за раѓање на паметни и здрави деца. Во овој период треба да бидеме смели и никако скромни

За Корто Малтезе - култниот стрип јунак

Стрип јунакот Корто Малтезе – култна фигура на многу генерации, светски патник и ковач на својата судбина е пример во година на кризата и апокалиптичните предвидувања да покаже дека и покрај се можно е да се најде излез.

Во Младински на ракомет за поддршка на репрезентативците

Натпреварите на видео бим зеднички ќе можат да се следат од Младински парк. Општина Велес, радио 5фм и Жито Вардар повикуваат на забава

Од нашето народно творештво - Гатанки од Велес

Од собирачката активност на Димитар Матов. Гатанките од Велес се запишани од Г. Бојаџиев, пред стотина години Два орла се боијеа, бели пени пуштаа??

Дедо Мраз на мотор

400 новогодишни паектчиња за децата од Велес, поделија мотористите

Награди за најубаво украсените површини

Блескаво и сјајно, така изгледаа дворовите и терасите на наградените

Велешки новогодишен Хајд парк

Распоред кој кога ќе настапува на Новогодишната сцена на платото пред судот

Најисплатливи дестинации за 2012 година

Меѓу дестинациите кои србите кои ги препорачуваат за следната година во друштво со Португалија, Азорите, Полска, Исланд е и Охрид

Младинскиот напролет со нов изглед

Главното собиралиште на велешани следната година за 2,8 милиони денари ќе има нов лик,во кој ќе нема поголем дел од постојните дрвореди

Годишни концерти на КУД Керамичар и Музичкото училиште

Можност за убава новогодишна атмосфера и добро расположение со весели разиграни концерти

За колку пари, каде за пречек на 2012 година

ТРМР се распраша и еве ги цените за дочек на Новата година. Најскапа 35 евра најефтина 16 евра. Ќе ви пеат, Ратка, Елизабета, Милена...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

АНКЕТА »

Како ќе ја помните годината зад нас, 2019-та?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »