Ла Манш со нов пејач

Сплиќанецот Томислав Бузов нов вокал на групата. Спотот со Жера од Црвена јабука за Бонаца, премиерно на крајот од јули

Боите и звуците на музичката традиција ги освоија велешани

За што пееја и играа Словенците, Русите, Полјаците, Италијанците.. Какви пораки испраќаа нивните танци

Со авто-стоп до Македонија

Стотици млади луѓе во август ќе тргнат со авто-стоп од Германија до Охрид

Летни фестивали, забава се сечиј вкус, Чола, Цеца, Бајага

Кој ќе пее во Прилеп, Струмица, Охрид...

Соната испеа песна за Гемијата стара 80 години

Песната ,,Пушти го коработ,, е пронајдена во запис на Васил Хаџиманов

Отворен фестивалот на фолклорни ансамбли Велес 2014 (фото)

18 ансамбли, 300 учесници од 10 земји ќе го претстават фолклорот од различни делови на светот

Распустот започна, Луна паркот дојде

Занимација за сите возрасти

Каква врска имаат пиперката, петелот, портокалот и мравојадот?

Кои и што се биле маскоти на Светските првенства во фудбал?

Ла Манш и Жера oд Црвена Јабука заедно ја испеаја Бонаца

За оваа песна наскоро ќе се снима виддо спот во Сплит

Велес фест на 7-ми јуни

Освен бендовите, посетителите ќе можат на платно да следат црно-бели филмови. Влезницата чини 100 денари

Матурските во Велес завршија мирно, инциденти немаше

Полицијата им заблагодарува на матурантите што беа совесни во првиот чeкор од зрелоста

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

АНКЕТА »

Кој ќе биде новиот светски првак во фудбал?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »