Питијада втор ден

Седмата питијада се покажа како успешна. Дружење, забава, вкусни специјалитети, многу гости. Лицитацијата за продадени пити дојде до неверојатните и смешни 40 илјади парчиња

Вино пијам, за 19 секунди

Велешанецот Мите Ѓоргиев за 19 секунди испи шише со црно вино и со тоа победи на натпреварот од питијадата. Награда доби печено прасе

Питијада во Велес по седми пат, прв ден

Питијадата го раздвижи заспаниот град. Илјадници луѓе излегоа од дома во центарот на Велес на забава

Учутмови од Мелес, за смеење до солзи

Просечното стечајно семејство Учутмови од Мелес и сите нивни авантури во хумористичната радио серија ,,Учутмови,, на радио 5ФМ

Конечно, четири дена Велес ќе живее со виното и питите

Расчистени се сите дилеми, седмата пастрмајлијада ќе се одржи следниот викенд, претходно ќе има и Божуле, запивање на младото годинешно вино

Ќе остане ли Велес без питијадата?

На седум дена пред можниот рок за манифестацијата, крајно неизвесно дали годинава таа ќе се одржи

Јубилејна 35-та изложба на благородни птици

150 птици, во многу бои и со птичји пој на изложбата на благородни птици

Зурла и тапан на американска свадба

Велешаните Благој Ламјата и Борче ги развеселуваат македонците во САД

Зуските повторно на улица

Ново стара занимација за велешките деца повторно се зуските. Најбаран продукт во градот џамлиите

Повторно отворена таверна Деспина

Од средата вечер велешани повторно ќе можат да уживаат во вкуснита велешка храна во Деспина

Плејбој и на македонски, Каролина Гочева на насловна

На 1 октомври е дистрибуиран првиот број на „Плејбој Македонија“, со што земјава станa 26-та држава во светот што списанието го има на свој јазик.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54

АНКЕТА »

Каде го минувате слободното време за освежување летово, додека сте во Велес?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »