Ергенската вечер од сладолед победи на ,,Сладоледија,,

За два часа се изедоа 200 литри сладолед на Милина од Прилеп

Распустот заврши, луна паркот замина и Базенот затвора

1-ви септември и учебната година носат промени

Валерија Димовска победи на вториот 5 ФМ талент

Победничката доби можност да сними песна

Најголемиот базен на светот е во Чиле

Има површина од 8 хектари и длабочина од 35м. и десет пати поголем од акумулацијатат Лисиче..

Одмор во Папрадиште, каде орлите се гнездат

Предлог каде да го минете празничкиот викенд, Илинден

Зоран Џорлев со квартетот Македонска душа, и концерт за помнење

Час и половина виртуозот на виолина, изработена од Светозар Богдановски ги пленеше присутните во Амфитеатарот од Младински парк

Вечниот Пајо Патор слави 80-ти роденден

Тој е препознатлив по сината морнарската маичка со бели пруги и вратоврската пеперутка, по неговата несмасност, мрзливост и изблици на лутина - најпознатиот патор на светот - Пајо Паторот наполни 80 години

Богата културна и забавна понуда во наредните денови

Рок, изворна, фолк, забавна музика, театар

Ла Манш со нов пејач

Сплиќанецот Томислав Бузов нов вокал на групата. Спотот со Жера од Црвена јабука за Бонаца, премиерно на крајот од јули

Боите и звуците на музичката традиција ги освоија велешани

За што пееја и играа Словенците, Русите, Полјаците, Италијанците.. Какви пораки испраќаа нивните танци

Со авто-стоп до Македонија

Стотици млади луѓе во август ќе тргнат со авто-стоп од Германија до Охрид

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53

АНКЕТА »

Дали ќе гласате на локалните избори, закажани за 17-ти октомври?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »