„Пипл“: Џенифер Лопез најубава жена на светот

Американското списание „Пипл“ ја прогласи глумицата и пејачката Џенифер Лопез за најубава жена на светот.

Велешанка, моден креатор која му даде корпа на Бенетон

Велешанката Александра Крнинова-Груев се пробила како дизајнер во САД откако диџеј Ајрон Кинт, за чиј стајлинг се погрижила, лани бил прогласен за еден од 50-те најдобро облечени њујорчани

Кате си замина од Соната (првоаприлска шега)

Катерина Брезева одлучи да гради соло кариера. Се надевам не е грев што на денот на шегата, ја пласирав оваа вест.Кога лекарите велат дека смеата е лек, ако се насмеавте по откривањето на априлилили, тогаш успеав да ве насмеам. Ако се навредивте извинете.

Велешани во финалето на Македонски Идол плус Потрага по ѕвезди

Дваја велешани Мики и Елена стигнаа до завршницата на шоута за идни поп ѕвезди, многу успех и да ги поддржиме со телефонско јавување

Кој ја облекува англиската кралица

Ангелина Кели слугижавка е жената која и кажува на кралицата што да облече

Дворец во Франција заклучен повеќе од сто години

Богатиот француски ерген Луис Мантин починал во 1905 година и оставил тестамент, во кој јасно наведува дека сака неговиот дворец сто години да биде запечатен, а потоа да се отвори за јавноста и да биде претворен во музеј, посветен на него и на неговиот начин на живот.

Како неготинчанка ги воодушеви велешанки

Неготичанката Снежана Велјанова е вистински уметник во создавање на декорации од овошје и зеленчук, редок пример на креатор на уметноста на трпезата

10-ка за 5-ка

Радио 5ФM прослави 10 години постоење

Благцата на баба, по 16-ти пат

Жените пензионерки од Македонија се дружеа на хуманитарната манифестација Благцата на баба. Годинава кризата се одрази и кај подготвенити блага, кој за разлика од порано ги имаше помалку

Вешта жена (2011) на Велес е

По 17-ти пат во Розе сала се доржа манифестацијта Вешта жена, каде пет натпреварувачки учествуваа во подготовка на главно јадење и торта

Концертот на групата Соната настан на годината

Според посетителите на ТРМР овој концерт ја одбележа 2010-тата година

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »