Масимо Савиќ, Кирил Џајковски, Фрајле и Синтезис на Тиквешкиот гроздобер

Ако сте за забава следниот викенд ќе ја има во Кавадарци

Алфа и Омeга cо нова песна

Тие снимија и видео клип за нумерата

Невестата од сладолед победи на седмата Сладоледијада

Ова летно освежување кое го имаше во изобилство на оваа манифестација, се изеде во вкупна количина од 200 литри. Победникот беше решен со гласање од страна на присутните, не по вкус, туку по изглед.

Барби доби конкуренција во Монстер хај

Барби, долговечната кралица која владее во светот на куклите, одеднаш е вовлечена во борба за својот живот.Куклите Монстер хај се вамп тинејџерки кои изгледаат како деца на чудовиштата

Базенот ќе работи до 8-ми септември

Ако времето дозволи

Велешки поп рок легенди по пети пат

Вторник вечер во Амфитетарот на Младински парк, Зрак, Саманта, Ла Манш, Витрус..

Арнаудова: фала на публиката за одличниот прием

Кристина беше гостинка на велешани

Концерт за душа и срце на Равница

Со понудениот репертоар никого не оставија рамнодушен

Тијана ќе пее за Македонија на Евровизија во Данска

Вистински избор на квалитетен изведувач и пеач кој има кариера во нагорна линија

Кристина Арнаудова со концерт во Велес

Среда вечер Амфитеатар во Младински парк 20,30. Арнаудова најавува сепктакл, концерт со нејзини песни но и македонски евергрини. Истовремено на сцената сликарка ќе црта ликовни дела

Концерт на тамбурашкиот оркестар Равница

Вторник вечер Амфитеатар Младински парк 20,30 часот. Со што ќе настапат во Велес?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

АНКЕТА »

Како ќе ја помните годината зад нас, 2019-та?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »