Зуските стари дури 4.600 години

Луѓето играле џамлии уште во 2.600 година пред нашата ера во Мохенџо-даро, на подрачјето на денешен Пакистан

Благцата на баба по 22 пат (фото)

Манифестацијата за прв пат имаше натпреварувачки карактер, победија штипјанки

Конечно, симната забраната за емитување македонска музика на ЗМП

Од петок по радио и тв станиците може да се пушта македонска музика

Двокатен автобус повторно низ Велес

Неговото возење по велешките улици предизвика внимание

Сефте видео за двајца велешки музичари

Two Macedonians со Flamenco de Macedonia. Петар и Благој велат дека се на пат кон светска кариера

Најголемиот снешко во Велес (фото)

На задоволство на гостите од Младински

Спуст возење по велешките улици (видео)

Како Иво се забавуваше четвртокот вечерта на првиот снег. Видео снимка од 1:11 мин

Понуда за пречекот на Новата 2017-та година

Кој ќе пее и која е цената, по велешките локали. Најзвучно име се Куку Леле

Екипата на 5 ФМ радио го подели третото место на турнирот на медиумите

Успешен настап за велешките рекреативци

Пепи Кирка најмустаќ на Велес во Мовембар (фото)

Заврши кампањата за подигање на свеста за заштита од т.н. машки болести,рак на простатата и рак на тестисите

Јана Бурчевска ќе пее за Македонија на Евровизија во Киев догодина

МРТВ се одлучи за млада и неафирмирана пеачка,која ја запознавме во шоуто Македонски идол 2012-та, со само три испеани песни досега

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

АНКЕТА »

Дали граѓаните ги почитуваат препораките за заштита од корона вирусот, да останат дома, да има растојание кога се чека во редица пред банка, маркет?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »