Outdoor фестивал Даутица годинава по втор пат (фото)

Некои трчаа дури 36 км и освоија два врва Даутица 2.173 м. и Солунска глава 2.540 м. н.в.

На две тркала до Кавала и назад (фото)

Коста Тахов заедно со Дејан Митров на велосипед минале 675 км

Велосипедизам и планинарење на Азот 2017-та (фото)

300 учесници на outdoor настанот, некои возеа велосипед, други пешачеа

Две илјади мотористи дефилираа по велешките улици

Во Велес се одржува осмата ,,Мото парти,, во организација на мото клубот ,,Носачи на крстот,, од Велес

Две илјади мотористи дефилираа по велешките улици

Cе одржува осмата ,,Мото парти,, во организација на мото клубот ,,Носачи на крстот,, од Велес

Нова игротека Trendy kids во Велес за деца и тинејџери (фото)

Игротеката е комплетно опремена со играчки и содржини за забава за деца и тинејџери од најмала возраст до 15 години и за секаков вид на прослави

Пат околу светот на две тркала за четири години (видео)

Ивана Чолаковска и Мануел Торес во сабота се вратија во Македонија. Како беа пречекани кај мотел Македонија

Зошто 1-ви април е ден на шегата

Потеклото на овој ден сè уште се наоѓа под знак прашалник и е тема на дискусија

Трамп доаѓа во Велес

Сака да ги посети газдите на про Трамп сајтовите и да им заблагодари

Сезоната започна на 22 март

Вообичаено, првото капење во фонтаната од Младински парк

Д` Чикс ја препеаја ,,Колку ми значиш,, од Ареа (видео)

Младите велешанки со прв ковер видео

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53

АНКЕТА »

Дали ќе гласате на локалните избори, закажани за 17-ти октомври?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »