Новогодишен Хајд парк за пречек на 2012 година

Сузана Спасовска, Круме Спасовски, оркестарот на Стевче Стојковски, дувачкиот оркестар Весела Дружина и велешката група Коктел бенд ќе ги забавуваат велешани за новогодишната ноќ

300 минути забава гол шоу

Во ладната сала многу забaва со хуманитарна цел

250 години кралица на восокот

Музејот на восочни фигури е голема туристичка атракција на Лондон. Во него можат да се видат познати личности. Меѓу нив е и самата Ен Мари Тисо, жена за која постојат многу легенди

Нова доза К-15

Секој работен ден малку смеа на ТВ АЛФА

Актерот Васил Зафирчев е креативен и уметнички директор на проектот Калиопи на Евровизија

Тој и Калиопи беа претходно во брак но се разијдоа, а нивната професионална врска и натаму продолжува.

Фестивал на чоколадата во Опатија

Торта долга 15 метри, изедена за еден час

Кој ќе ни пее за Нова година во Велес?

Иако има повеќе од месец дена, ТРМР ви најавува кој на плоштад ќе ги забавува велешани

На Питијдата се изедоа и испија 2,16 милиони денари

За време на 8-та питијада изедени се 15,5 илјади пити и испиени 3,5 тони вино, соопшти организаторот општина Велес

Започна украсувањето на градот за Новата година

Иако не завршил ноември, дел до градот веќе го има новогодишниот сјај

Саем на чоколадa во Париз

Смотрата посветена на чоколадата што се одржа 17-пат по ред кај Bерсајската порта во Париз, ја посетија повеќе од 100.000 луѓe

Калиопи ќе пее за Македонија на Евросонг 2012 во Азербејџан

Поп дивата Калиопи Букле е овогодинешната претставничка на Република Македонија на Евросонг 2012 што ќе се одржи во Азербеџан.Таа вели најважна е песната со која ќе настапам

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »