Саша Ковачевиќ и болен ги освои велешан(к)и

Добра забава во клубот Импакт, откако претходно пеачот испил доза на природни лекарства

Први април (фото)

Во време на изборна кампања, децата ги ставија маските за барем малку да не забават и насмеат

Show time, концерти на Црвена јабука и Саша Ковачевиќ во Велес

Време е за забава

Велешанки гостинки на Зелникот на баба во Пробиштип

Дел од богатото наследство на велешанки и пред гостите во Пробиштип. Се што се однесе таму, бргу се потроши. Богат колорит на македонски наосии на плоштадот во градот

Велешанецот раперот, Lector Lectorius издаде ЦД

Албумот ХОРИЗОНТИ од ” Lector Lectorius ” има 13 различни теми. Песните можете да ги симнете тука

Тешка беше нашата разделба

Советниците по четиригодишна работа кога имаше и лутење и карање, се разделија во пријателска атмосфера

Бесплатни КА Модули „Спорт Клуб Прајм“ и „Синеманија“ во дигиталната платформа на „Близу“

Телекомуникацискиот оператор „Близу“ , со почеток од 01 март, воведува новитет во своето портфолио – Ка Модул (CAM - кратенка од “conditional access module” овозможува следење на дигитална телевизија без користење на приемник).

Снимаа спот за Harlem Shake , ама камера немаа

Ќе излезе ли овој спот на виделина непознато? Ако Ивче се смилува...

И младите велешани ги зафати лудилото на Harlem Shake

Нов танцувачки феномен, Гангнам стајл е минато, доаѓа Харлем Шејк.

В среда забава со Нокаут, за хуманитарни цели

На концертот ќе настапат и велешки изведувачи и ди -џеи а влезницата е само 50 денари.,,ПРОСЛАВИ ГИ ЉУБОВТА И ВИНОТО, БИДИ ХУМАН, ЗАБАВУВАЈ СЕ И ПОМОГНИ,,

Велешкиот “Идол“ Мики Секуловски со нов сингл

Македонската музичка продукција е збогатена со новиот сингл на велешкиот „Идол“ Мики Секуловски. Станува збор за интересна рок балада со наслов „Почеток и крај“.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »