Во среда велешките средношколци на кафе во Скопје

Максимално се користи бесплатниот железнички превоз секоја среда

Јоксимовиќ на велешката Питијада

Новина изложба на олдтајмери

Една турнеја, настапи во три држави (фото)

Фолклористите од КУД Коле Неделковски настапија во Унгарија, Австрија и Хрватска

Папагалите победија на Сладоледијадата во Велес (фото)

Креацијата на Елена Тасева ја освои публиката

Нова велешко – сплитска поп нумера

Панчевски и Бузов ја снимија ,,Ту ни љубав не помаже,,

13-тата Питијада од 7-ми до 9-ти октомври

Извесно е дека ќе настапат Ван Гог и Љубојна

ФА Вила Зора настапи во Шпанија (фото)

Фестивалот е ревијален а имало околу 1,5 илјади учесници

Кате и Соната промовираа нова песна и видео

Овој пат тоа е забавна ,,Ти ветувам љубов,,

Велес по 13-ти пат ќе се пее и танцува во изворни ритми

Учесници се 21 ансамбл и околу 400 гости. Фестивалот се одржува од 5-ти до 9-ти јули

Стаса луна паркот, забавата може да почне

Лоцирана како и годините претходно

Учебната година завршува, почнува со работа базен Снупи

Сезоната за капење започнува сабота на 11 јуни од 9 часот

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54

АНКЕТА »

Каде го минувате слободното време за освежување летово, додека сте во Велес?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »