Сања Бачманова е Вешта жена на Велес за 2016-та (фото)

Учествуваа пет жени, сите со маси наменски подготвени за Денот на вљубените

Бадникова вечер на жените од Велес (фото)

Цел е запазување на Божикните вредности кај помладата популација и почитување на овој верски празник

Новогодишна елка од илјада книги

Дело на учениците од Св. Кирил и Методиј од Велес

Елко, елко.. од колбасите на Агриа

Единствена новогодишна елка од колбаси во Велес

Понуда за пречекот на Новата 2016-та година

Кој ќе пее и која е цената, по велешките локали

Велешките медиуми збирно на фудбалскиот турнир во Скопје

Се натпреваруваа под мотото, важно е да се учестува. Два настапи два порази

Се повеќе велешани сакаат да одгледуваат птици (фото)

Изложба на појни птици

Етно вешта жена со неверојатни креации (фото)

Собраните средства од наддавањето за децата со посебни потреби

Уште една џиновска пастрамлија во Велес (фото)

За еден ден две рекордни пастрмалии во Велес. Овој пат ја подготиваја Жито маркети и се делеше бесплатно. Питијадата продолжува и во понеделник

Како мобилниот, телевизорот, компјутерот влијаат врз сонот

Постојат неколку добри совети што треба да ги примените пред да си легнете за да се осигурите дека ќе имате добар сон

Рекордна пита пастрмалија во Велес (фото)

Питата е тешка околу 50 кг, долга 3,5 и широка еден метар

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »