Тасева повторно победи на Сладоледијатата (фото)

Годинава и жирито и гостите гласаа за ,,морски свет,,

Каква Питијада му треба на Велес

На која локација, во кој период да се одржи манифестацијата, дебатираа угостителите и градоначалникот

Концерт за поканата за НАТО

Во Велес, сабота вечер во Младински Слаткаристика, Ферус Мустафов

Нов лик на детскиот парк и плоштадот во Чашка

Со нови естетски и практични креативни содржини на двете локации разубавен е центарот на населбата

Вардарска регата ќе има, но во нов термин

Годинава таа ќе се одржи во терминот заедно со Фестивалот на античка драма ,,Стоби,,

Неделава јубилејниот 15 Меѓународен фолклорен фестивал Велес 2018

Учествуваат 18 фолклорни ансамбли од шест држави

Велигденска трпеза на жените од Велес

Дел од жените од градот покажаа уметност во декорирањето на велигденските јајца

Во светот на бајките, Априлијада во Младински (фото)

Повеќе стотини деца се забавуваа на пролетното сонце, секое во својот свет на јунаците

Во УЗУС се избираше најубава маска изработена од ученици (фото)

Повеќе од 100-тина смешни и оригинални маски за Прочка, создадоа учениците од повеќе основни училишта од градот

Цвета Србова е Вешта жена на Велес за 2018-та (фото)

Таа победи со масата именувана ,,Цветен аранжман,,

Каде се пречека Новата 2018-та година

Бакнеж на полноќ во Чернобил, топли прегратки во хотел од мраз, испраќање на годината во дворецот на Дракула,здравица за најлудата ноќ на гробишта во Чиле,се само дел од невообичаените начини како се дочека Новата 2018 година

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

АНКЕТА »

Дали стравувате од корона вирусот?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »