Годишни концерти на КУД Керамичар и Музичкото училиште

Можност за убава новогодишна атмосфера и добро расположение со весели разиграни концерти

За колку пари, каде за пречек на 2012 година

ТРМР се распраша и еве ги цените за дочек на Новата година. Најскапа 35 евра најефтина 16 евра. Ќе ви пеат, Ратка, Елизабета, Милена...

Новогодишен Хајд парк за пречек на 2012 година

Сузана Спасовска, Круме Спасовски, оркестарот на Стевче Стојковски, дувачкиот оркестар Весела Дружина и велешката група Коктел бенд ќе ги забавуваат велешани за новогодишната ноќ

300 минути забава гол шоу

Во ладната сала многу забaва со хуманитарна цел

250 години кралица на восокот

Музејот на восочни фигури е голема туристичка атракција на Лондон. Во него можат да се видат познати личности. Меѓу нив е и самата Ен Мари Тисо, жена за која постојат многу легенди

Нова доза К-15

Секој работен ден малку смеа на ТВ АЛФА

Актерот Васил Зафирчев е креативен и уметнички директор на проектот Калиопи на Евровизија

Тој и Калиопи беа претходно во брак но се разијдоа, а нивната професионална врска и натаму продолжува.

Фестивал на чоколадата во Опатија

Торта долга 15 метри, изедена за еден час

Кој ќе ни пее за Нова година во Велес?

Иако има повеќе од месец дена, ТРМР ви најавува кој на плоштад ќе ги забавува велешани

На Питијдата се изедоа и испија 2,16 милиони денари

За време на 8-та питијада изедени се 15,5 илјади пити и испиени 3,5 тони вино, соопшти организаторот општина Велес

Започна украсувањето на градот за Новата година

Иако не завршил ноември, дел до градот веќе го има новогодишниот сјај

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54

АНКЕТА »

Каде го минувате слободното време за освежување летово, додека сте во Велес?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »