Одмор во Папрадиште, каде орлите се гнездат

Предлог каде да го минете празничкиот викенд, Илинден

Зоран Џорлев со квартетот Македонска душа, и концерт за помнење

Час и половина виртуозот на виолина, изработена од Светозар Богдановски ги пленеше присутните во Амфитеатарот од Младински парк

Вечниот Пајо Патор слави 80-ти роденден

Тој е препознатлив по сината морнарската маичка со бели пруги и вратоврската пеперутка, по неговата несмасност, мрзливост и изблици на лутина - најпознатиот патор на светот - Пајо Паторот наполни 80 години

Богата културна и забавна понуда во наредните денови

Рок, изворна, фолк, забавна музика, театар

Ла Манш со нов пејач

Сплиќанецот Томислав Бузов нов вокал на групата. Спотот со Жера од Црвена јабука за Бонаца, премиерно на крајот од јули

Боите и звуците на музичката традиција ги освоија велешани

За што пееја и играа Словенците, Русите, Полјаците, Италијанците.. Какви пораки испраќаа нивните танци

Со авто-стоп до Македонија

Стотици млади луѓе во август ќе тргнат со авто-стоп од Германија до Охрид

Летни фестивали, забава се сечиј вкус, Чола, Цеца, Бајага

Кој ќе пее во Прилеп, Струмица, Охрид...

Соната испеа песна за Гемијата стара 80 години

Песната ,,Пушти го коработ,, е пронајдена во запис на Васил Хаџиманов

Отворен фестивалот на фолклорни ансамбли Велес 2014 (фото)

18 ансамбли, 300 учесници од 10 земји ќе го претстават фолклорот од различни делови на светот

Распустот започна, Луна паркот дојде

Занимација за сите возрасти

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54

АНКЕТА »

Каде го минувате слободното време за освежување летово, додека сте во Велес?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »