500 велосипедисти од земјава на маратон низ Азот (фото)

Се возеше на две патеки во должина од 52 и 33 км

Кате и Соната снимија три песни

За прв пат имаат и забавна нумера ,,Месечина,, со што се исполни желбата на Брезева

Илјада мотористи го кренаа Велес на нозе (фото)

Звукот на моторите и мирисот на октаните не остави никого рамнодушен

Жените од Велес на Велигденско дружење (фото)

Стотина жени од Велес се дружеа на манифестацијата ,,Велигденска вечер,,

На 7-ми мај, седма по ред мото забава на ,,Носачи на крстот,,

Концерт на групите „Crossroad Blues Band” и BANDX. Влез и кампинг на Мотел Македонија бесплатни

Снимена народна песна стара стотина години

,,Пушти го коработ ле гемиџиче,, по еден век повторно се пее

Во светот на маските, 1-ви април, ден на шегата (фото)

Се повеќе јунаци од тв сериите, се помалку ликови од приказните

Шоиќ завршил средна економска во Велес

Ја купил за 500 евра

Наградени најдобите маски за Прочка

Пристигнати 114 дела на конкурст од средното ,,Коле Неделковски,, од Велес

Шкортова избрана за трета придружничка во Софија

Таа учествуваше на изборот "Леди јуниверс"

Сања Бачманова е Вешта жена на Велес за 2016-та (фото)

Учествуваа пет жени, сите со маси наменски подготвени за Денот на вљубените

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »