Велес со мирисот на пастрмалијата (фото)

Десеттата питијада го раздвижи заспаниот град. Многумина ги врати во родниот град а намерниците како гости на манифестацијата

Калиопи на железничката станица Рајко снимаше спот

Спотот за песната ,,Локомотива,, за неколку дена и на тв.За потребите на Калиопи, железничката станица Рајко Жинзифов, за кратко беше преименувана во Калиопино.

Кој кога ќе пее и забавува на Питјадата

Програмата на 10-тата Питијада. Меѓу гостите и Бени Шаќири и Нон Стоп. Водител на програмата Александар Кукулев

Питијадата викендов по десети пат

Се подготвува изненадување, пита долга неколку метри, поголема и од штипската. Меѓу гостите е и Бени Шаќири. Цената како и минатите години 120 пита, 30 денари чаша вино

Конечно кожен лекар се враќа во Болница, хируршките амбуланти работат и попладне за Мој термин

Започна и обновата на физикалното одделение

Вале Гулабица се враќа со нов хит

Не верувај на мажите препорачува велешката фолк ѕвезда, која жали што не е дел од Питијадата

Велешки специјалитети во Вкусот на традицијата

По кулинарското шоу, со национални специјалитети гостуваа жените од Велес, Живка, Спасија, Неделка кои подготвија стари јадења

Миле Кузмановски и Црвена Јабука за Питијадата!

10-тата манифестација ќе се одржи на 1-ви, 2-ри и 3-ти ноември, на улица Благој Ѓорев

Тренинг, за храбрите (фото)

По карпите на Јакупица кон врвот, хоби за храбите велешани

Промовирана планинска патека од Папрадиште до Солунска глава ( фото)

Долга е пет часа одење преку Јакупица и Даутица. Низ фотографија неповторливата есенска слика на овој дел од Македонија

Агата победи на натпреварот за Државно првенство ( фото)

Учествуваа 100-тина кучиња кои се натпреваруваа во 10-тина категории

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »