Мотористите дефилираа и се забавуваа

Забава на велешкото езеро за стотици мотористи од цела земја. Мотото ,,Носи кацига, биди безбеден,, не беше почитуван од дел од учесниците

Пословици и поговорки од Велес

Народна филозофија од Велес, запишал Јордан Читкушев.

Пословици од Велес

Запишани од Јордан Читкушев...

Оскарот за кујна за данскиот ресторан „Нома“ , кој е прогласен за најдобар ресторан во светот

Исто како и во 2010, данскиот ресторан „Нома“ на 32- годишниот Рене Реџепи е прогласен за најдобар ресторан во светот од страна на британската ревија „Ресоторан Магазин“.

Детски забавен парк или животинско царство

Откако крадците на метали го опустошија детското игралиште, во него се населија нови станари

„Пипл“: Џенифер Лопез најубава жена на светот

Американското списание „Пипл“ ја прогласи глумицата и пејачката Џенифер Лопез за најубава жена на светот.

Велешанка, моден креатор која му даде корпа на Бенетон

Велешанката Александра Крнинова-Груев се пробила како дизајнер во САД откако диџеј Ајрон Кинт, за чиј стајлинг се погрижила, лани бил прогласен за еден од 50-те најдобро облечени њујорчани

Кате си замина од Соната (првоаприлска шега)

Катерина Брезева одлучи да гради соло кариера. Се надевам не е грев што на денот на шегата, ја пласирав оваа вест.Кога лекарите велат дека смеата е лек, ако се насмеавте по откривањето на априлилили, тогаш успеав да ве насмеам. Ако се навредивте извинете.

Велешани во финалето на Македонски Идол плус Потрага по ѕвезди

Дваја велешани Мики и Елена стигнаа до завршницата на шоута за идни поп ѕвезди, многу успех и да ги поддржиме со телефонско јавување

Кој ја облекува англиската кралица

Ангелина Кели слугижавка е жената која и кажува на кралицата што да облече

Дворец во Франција заклучен повеќе од сто години

Богатиот француски ерген Луис Мантин починал во 1905 година и оставил тестамент, во кој јасно наведува дека сака неговиот дворец сто години да биде запечатен, а потоа да се отвори за јавноста и да биде претворен во музеј, посветен на него и на неговиот начин на живот.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54

АНКЕТА »

Каде го минувате слободното време за освежување летово, додека сте во Велес?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »