По Вардар до Гевгелија запловија кајакари рекреативци од Балканот

Во чест на сесловенските просветители, се освојува Вардар со кајак кану чамци

Алфа и Омега со нова песна

„Револуција на љубовта“ за слушање на посетителите на ТРМР

Мото дефиле низ улиците на Велес

По четврти пат во Велес ,,мото бич,, забава

Мото забава со Леб и Сол на велешко езеро

Сабота навечер на плажата пред Романтик забава, претходно дефиле низ улиците на градот

Изложени илјада јајца на манифестацијата Велигденско јајце ( фото)

Собраните средства за велигденски ручек за корисниците од народната кујна. Имаше јајца и од Сомбор, Ужице, Слобозија, Свиштов, Пустец и Новогард. Настанот низ фото галерија

По втор пат Велигденски рок фест во Велес

Гости Суперхикс, Фолтин за добра забава во салата Гемиџии

Какво време ќе имаме за Први мај

Според прогнозите, топло, со малку ветер, сончево со висок индекс на зрачење, без можности за дожд. Темепратурата до 30 степени

Сребрен медал за младите игроорци на Керамичар во Турција

Во Ада пазар велешани втори и сребрени медали. Фото репортажа од настапот и престојот во Турција

Изложба од отпад за Денот на Планетата Земја

Децата од градинките со еко настан

Хуманитарно – рекреативна манифестација за децата од Велес

Собраните средства за малата Тамара потребни за операција

Велешанката Лепа Јовиќ снимни песна

Ова е нејзина прва нумера, ТМТР и посакува успешна кариера.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54

АНКЕТА »

Каде го минувате слободното време за освежување летово, додека сте во Велес?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »