5 години клуб „Ноктурно“

Четврток, 26. мај 2011, клубот „Ноктурно“ од Велес прославува 5 години постоење со роденденска забава.

13 Општоприфатени (и глупави) суеверија

Ние луѓето сме многу суеверни, веруваме дека петок 13-ти е несреќен, а дека пронаоѓањето на паричка е среќа. Прочитајте колку сличности во суеверието има идентично по светот, како и кај нас.

Кој гласаше за нас на Евровизија, кој не заборави?

Иако се натпреварува од 2008-та, Азербејџан славеше на Евровизија.Како изгледа листата на земји кои во полуфиналето ја поддржаа Македонија и Влатко Илиевски со неговата Русинка а кого ние ги дарувавме со гласови.

Мотористите дефилираа и се забавуваа

Забава на велешкото езеро за стотици мотористи од цела земја. Мотото ,,Носи кацига, биди безбеден,, не беше почитуван од дел од учесниците

Пословици и поговорки од Велес

Народна филозофија од Велес, запишал Јордан Читкушев.

Пословици од Велес

Запишани од Јордан Читкушев...

Оскарот за кујна за данскиот ресторан „Нома“ , кој е прогласен за најдобар ресторан во светот

Исто како и во 2010, данскиот ресторан „Нома“ на 32- годишниот Рене Реџепи е прогласен за најдобар ресторан во светот од страна на британската ревија „Ресоторан Магазин“.

Детски забавен парк или животинско царство

Откако крадците на метали го опустошија детското игралиште, во него се населија нови станари

„Пипл“: Џенифер Лопез најубава жена на светот

Американското списание „Пипл“ ја прогласи глумицата и пејачката Џенифер Лопез за најубава жена на светот.

Велешанка, моден креатор која му даде корпа на Бенетон

Велешанката Александра Крнинова-Груев се пробила како дизајнер во САД откако диџеј Ајрон Кинт, за чиј стајлинг се погрижила, лани бил прогласен за еден од 50-те најдобро облечени њујорчани

Кате си замина од Соната (првоаприлска шега)

Катерина Брезева одлучи да гради соло кариера. Се надевам не е грев што на денот на шегата, ја пласирав оваа вест.Кога лекарите велат дека смеата е лек, ако се насмеавте по откривањето на априлилили, тогаш успеав да ве насмеам. Ако се навредивте извинете.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »