Со велосипед од Скопје до Велес и назад за Питијадата

Десетина велосипедисти од клубот Изи рајдерс ја вкусија велешката пастрмалија и се вратија назад

Ангел Јорданов најбрзо изеде пита пастрмалија

Како се јаде пита за 10 минути

Велешка пита пастрмалија, најголема во Македонија со 200 јајца

Има анегдотата, зошто велешката пита е машка - затоа што има јајца

Велес со мирисот на пастрмалијата (фото)

Десеттата питијада го раздвижи заспаниот град. Многумина ги врати во родниот град а намерниците како гости на манифестацијата

Калиопи на железничката станица Рајко снимаше спот

Спотот за песната ,,Локомотива,, за неколку дена и на тв.За потребите на Калиопи, железничката станица Рајко Жинзифов, за кратко беше преименувана во Калиопино.

Кој кога ќе пее и забавува на Питјадата

Програмата на 10-тата Питијада. Меѓу гостите и Бени Шаќири и Нон Стоп. Водител на програмата Александар Кукулев

Питијадата викендов по десети пат

Се подготвува изненадување, пита долга неколку метри, поголема и од штипската. Меѓу гостите е и Бени Шаќири. Цената како и минатите години 120 пита, 30 денари чаша вино

Конечно кожен лекар се враќа во Болница, хируршките амбуланти работат и попладне за Мој термин

Започна и обновата на физикалното одделение

Вале Гулабица се враќа со нов хит

Не верувај на мажите препорачува велешката фолк ѕвезда, која жали што не е дел од Питијадата

Велешки специјалитети во Вкусот на традицијата

По кулинарското шоу, со национални специјалитети гостуваа жените од Велес, Живка, Спасија, Неделка кои подготвија стари јадења

Миле Кузмановски и Црвена Јабука за Питијадата!

10-тата манифестација ќе се одржи на 1-ви, 2-ри и 3-ти ноември, на улица Благој Ѓорев

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »