Повторно отворена таверна Деспина

Од средата вечер велешани повторно ќе можат да уживаат во вкуснита велешка храна во Деспина

Плејбој и на македонски, Каролина Гочева на насловна

На 1 октомври е дистрибуиран првиот број на „Плејбој Македонија“, со што земјава станa 26-та држава во светот што списанието го има на свој јазик.

Томче фризерот пропеа

На саботниот фолк фестивал „Филиграни 2010“ меѓу учесниците се појави и велешанецот Томислав Тоциновски, во јавноста познат како Томче фризерот

Велешки рок легенди по втор пат

Ниту изминатите години пауза не можат ништо да им сторат на велешките поп-рок ветерани

Идол во Велес

Стотина велешани побраза на аудицијата да станат дел од шоуто ,, Македонски идол,, на А1 телевизија

Потрошени и изедени 200 кг сладолед за декорации

Велешките жени се натпреваруваа во креирање на декорации од сладолед. За ова натпреварување потрошени се 200 кг. сладолед од Милина Прилеп

Мотористите го кренаа на нозе градот

Три дена триста мотористи од Македонија но и неколку држави од Балканот, ќе ја шетаат земјата. Нивна прва дестинација беше Велес.

Журка и концерт со Ла Манш

Во петокот вечерта во дискотеката Пуебло, реоформената група Ла Манш отсвири добар двочасовен коцнерт

Божуле плус Питијада во ноември

Велешани ќе имаат нова манифестација „Божуле-празник на виното“ која локалната власт планира да ја воведе годинава. Таа истовремено ќе се одржува со традиционалната ,,Питијада,, , во средината на ноември.

Групата Ла Манш повторно заедно

Ла Манш повторно на сцената

Алмо Чатлак подготвуваше хрватска храна за велешани

Во рамките на првиот гастрономски фестивал кој се одржува во Македонија, во хотелот Романтик, на велешкото езеро Младост,Алмо Чатлак подготвувавше храна од повеќе делови на Хрватска.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

АНКЕТА »

Дали граѓаните ги почитуваат препораките за заштита од корона вирусот, да останат дома, да има растојание кога се чека во редица пред банка, маркет?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »