Први април (фото)

Во време на изборна кампања, децата ги ставија маските за барем малку да не забават и насмеат

Show time, концерти на Црвена јабука и Саша Ковачевиќ во Велес

Време е за забава

Велешанки гостинки на Зелникот на баба во Пробиштип

Дел од богатото наследство на велешанки и пред гостите во Пробиштип. Се што се однесе таму, бргу се потроши. Богат колорит на македонски наосии на плоштадот во градот

Велешанецот раперот, Lector Lectorius издаде ЦД

Албумот ХОРИЗОНТИ од ” Lector Lectorius ” има 13 различни теми. Песните можете да ги симнете тука

Тешка беше нашата разделба

Советниците по четиригодишна работа кога имаше и лутење и карање, се разделија во пријателска атмосфера

Бесплатни КА Модули „Спорт Клуб Прајм“ и „Синеманија“ во дигиталната платформа на „Близу“

Телекомуникацискиот оператор „Близу“ , со почеток од 01 март, воведува новитет во своето портфолио – Ка Модул (CAM - кратенка од “conditional access module” овозможува следење на дигитална телевизија без користење на приемник).

Снимаа спот за Harlem Shake , ама камера немаа

Ќе излезе ли овој спот на виделина непознато? Ако Ивче се смилува...

И младите велешани ги зафати лудилото на Harlem Shake

Нов танцувачки феномен, Гангнам стајл е минато, доаѓа Харлем Шејк.

В среда забава со Нокаут, за хуманитарни цели

На концертот ќе настапат и велешки изведувачи и ди -џеи а влезницата е само 50 денари.,,ПРОСЛАВИ ГИ ЉУБОВТА И ВИНОТО, БИДИ ХУМАН, ЗАБАВУВАЈ СЕ И ПОМОГНИ,,

Велешкиот “Идол“ Мики Секуловски со нов сингл

Македонската музичка продукција е збогатена со новиот сингл на велешкиот „Идол“ Мики Секуловски. Станува збор за интересна рок балада со наслов „Почеток и крај“.

Гулабица пак пропеа

Велешката фолк ѕвезда пее за Џони Далавера

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »