Најнеобични нови животински видови на планетата

Светлечка бубашваба, мајмун со син задник и сунѓер карнивор во форма на харфа, се најдоа на листа на топ 10 нови животински видови пронајдени во 2012 година

Само судот може да каже дека Маслодајна е виновна за еко - инцидентот

Раководството на фабриката за масло реагира на прозивките дека тие се автори на мрсната дамка која пловеше по Вардар

Низ отпадниот индустриски канал тече моторно масло

Во кругот на Маслодајна низ одпадната мрежа тече користено моторно масло

Еколошко признание од Дубаи за Грин Пауер

Тие оваа награда ја добија во светска конкуренција

Маслодајна ја пушти мрсната дамка во Вардар

Поради тежината на прекршокот, од трета категорија, сторителот ќе го гони Министереството за животна средина

Се преврте цистерна се излеаја 30 илјади литри нафта на автопатот Градско - Велес

Возачот тешко повреден на интензивна нега во велешката болница

Задолжителна употреба на биоразградливи ќеси

Наплатата на ќесите по денар ил два,не произлегува од законските обврски, туку од личниот став на самите трговци

Океаните се на работ на катастрофална пропаст

Претеран риболов, без заштита опасност по Земјата

Екологистите предупредуваат, чистење на почвата од тешки метали стопиран

Од Дервен велат започнавме да ги враќаме розите по зелените површини

Еколошкото дрво на желбите, за денот на пролетта

Повеќе зеленило, дрвја и цвеќе во градот,е пораката од децата од градот кој и натаму е црна еколошка точка во Македонија

Засадени 1250 садници багрем

Ова е обврска на општината, за пресечените борови кај езерото

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

АНКЕТА »

Дали е потребно забрана за користење на мобилни на наставата во училиштата?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »