Еко хепенинг за 22 април (фото)

Велешките ученици го одбележаа Денот на планетата земја

ЈКП Дервен започна со собирање на електронски отпад

Услугата е бесплатна

Во март собрани 55 м3 габаритен отпад

Пролетната акција на ЈКП Дервен продолжува и по Велигден

Контејнерите се отстранија ама навиките останаа

Фрлањето на сметот кај ОУ Св. Кирил и Методиј и кај јаворот кај Градскиот саат, грда слика која ја создаваат дел од граѓаните

Процветаа магнолиите во Велес (фото)

Празник за очи. Овие дрвца се врсници со диносаурусите, па и ги надживеаја

Се затемни Мало мовче и споменикот на Гемиџиите

Час за спас на планетата Земја, за прв пат и во Велес

Денот на пролетта, еко хепенинг во Младински (фото)

На зеленото дрво испорачани еко желбите на децата од градот

Убаво време а загаден воздух

Високи концентрации на ПМ10 во велешкиот воздух

Квалитетот на воздухот во Велес не е алармантен

Лани имало 148 дена над гранична вредноcт за суспендирани честички, во декември дури 25 дена. Ниту еден ден немало чад, сулфурдвеоксид и азотни оксиди

Мерки за почист воздух, откако воздухот во градот е со високи концентрации прашина

Ова е втор пат за помалку од еден месец како воздухот во Велес пет дена по ред има надпросечно високи вредности на ПМ 10

Учениците од ОУ Св. Кирил и Методиј собраа најмногу рециклиран отпад

Во Велес годинава во просек по ученик има собрано 1,,35 кг хартија и пластика

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64

АНКЕТА »

Дали ФК Борец ќе го мине баражот и од есен ќе игра во Втората фудбалска лига?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »