Топилницата административно повеќе не постои во Велес

Советниците едногласно го усвоија новиот Генерален Урбанистички план на Велес со кој Топилница повеќе не постои на сегашната локација

Велес гут, Топилница капут!!!

Топилницата заминува во историја, државата ја прифати промената на ГУП. Министерот Јанкиевски дојде во Велес лично да им ја соопшти оваа вест на велешани

Борот кривуљ го снемува од Јакупица

Борот кој го има по планинските ланци низ Европа, исчезнува од Јакупица

Основното училиште во Горно Oризари со сончеви колектори

Тие се награда како зелено училиште

Најнеобични нови животински видови на планетата

Светлечка бубашваба, мајмун со син задник и сунѓер карнивор во форма на харфа, се најдоа на листа на топ 10 нови животински видови пронајдени во 2012 година

Само судот може да каже дека Маслодајна е виновна за еко - инцидентот

Раководството на фабриката за масло реагира на прозивките дека тие се автори на мрсната дамка која пловеше по Вардар

Низ отпадниот индустриски канал тече моторно масло

Во кругот на Маслодајна низ одпадната мрежа тече користено моторно масло

Еколошко признание од Дубаи за Грин Пауер

Тие оваа награда ја добија во светска конкуренција

Маслодајна ја пушти мрсната дамка во Вардар

Поради тежината на прекршокот, од трета категорија, сторителот ќе го гони Министереството за животна средина

Се преврте цистерна се излеаја 30 илјади литри нафта на автопатот Градско - Велес

Возачот тешко повреден на интензивна нега во велешката болница

Задолжителна употреба на биоразградливи ќеси

Наплатата на ќесите по денар ил два,не произлегува од законските обврски, туку од личниот став на самите трговци

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

АНКЕТА »

Дали имате доволно време да му посветите на Вашето дете/деца?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »