Еколошките невладини организации од Македонија потпишаа Зелена платформа

Истата ќе биде доставена до политичките партии, учеснички на изборната трка

Експериментално пошумување на голиот рид Св. Илија

Обид со помош на професори на Шумарски факултет, за враќање на шумите во велешко, со помош на гелот ``зеба,,

Втората смена на велешани вработени во Дрекселмаер не отпатува на работа

Тие се разочарани што нема доволно слободни места за превоз до работа, до Кавадарци

Езерото Младост со низок водостој

Велешани стравуваат за иднината на езерото поради сушата

И турските студенти засадуваа рози во Велес

Тие се студенти на МИТ универзитетот

Во Велес се садат 3,5 илјади рози (фото)

Овој ден на пролетта, прерасна во еко хепенинг

Розите ги скараа екологистите и велешката власт

Во Велес се садат 3,5 илјади рози, а 7 илјади од пред три години ги снема

Пролетно чистење на Велес, собрани 500 кубици смет (фото)

Деновиве се чистеше на две локации, езеро Младост и покрај Битолска пруга. Останува уште да се исчисти брегот на реката Вардар

Контејнерите од пред КАМ пред зграда

Станарите прашуваат зошто ги отстранија од таму а ги донесоа пред зградата. За таму се лоши а пред нас е во ред, велат тие

Се засадуваат 130 липи и 20 врби во градот

Тие се донација од бизнис заедницата на Велес. Се засадуваат на повеќе локации од градот.

Купишта смет по бреговите на реката Вардар, шут кон Саботната вода

Дел од велешани покажуваат ниска граѓанска свест. Општинските власти најавуваат големо пролетно чистење

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »