Еко мопед година и пол дена се вози низ градот

Илчо Тасков прв во Велес, меѓу првите во Македонија користи еко мопед

Шест суштества на планетата без кои не можеме да преживееме

Од бројните загрозени видови на планетата, научниците издвоија шест чие спасување треба да биде приоритет, за да можеме да преживееме.

Нова сеча на дрвја, нова реакција на велешани

Се сечат стари и деградирани дрвја, објаснуваат од локалната власт

Викторија од Сарамзалино долета до Казахстан

Царското орле Викторија тргна на долго патување и од Сарамзалино стигна дури до Казахстан. Тоа е неочекувано за еден царски орел и досега се нема случено друга обележена птица да одлета толку далеку на север

Откриено растение кое го апсорбира металот

Има шанса за Велес да се спаси од децениското загадување со тешки метали

Еколошките невладини организации од Македонија потпишаа Зелена платформа

Истата ќе биде доставена до политичките партии, учеснички на изборната трка

Експериментално пошумување на голиот рид Св. Илија

Обид со помош на професори на Шумарски факултет, за враќање на шумите во велешко, со помош на гелот ``зеба,,

Втората смена на велешани вработени во Дрекселмаер не отпатува на работа

Тие се разочарани што нема доволно слободни места за превоз до работа, до Кавадарци

Езерото Младост со низок водостој

Велешани стравуваат за иднината на езерото поради сушата

И турските студенти засадуваа рози во Велес

Тие се студенти на МИТ универзитетот

Во Велес се садат 3,5 илјади рози (фото)

Овој ден на пролетта, прерасна во еко хепенинг

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64

АНКЕТА »

Дали ФК Борец ќе го мине баражот и од есен ќе игра во Втората фудбалска лига?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »