Светот низ слики 03 -09.12.2018

Животинско царство -црн лебед -бел ирвас,мексиканка е најубавта жена на светот, трка на дедомразовци во Мадрид, натпревар во јадење на чили пиперчиња, погребот на Џорџ Буш постариот

Светот низ слики 26.11 -02.12.2018

Нокаут со концерт во Скопје, калиопи во белград, оживеа битакта кај Аустерлиц, ФК Борец есенски првак на Втора лига исток, ФК Превалец есенски првак на Трета лига Центар, АРМ и МВР имаа заедничка вежба Есенска бура-18

Светот низ слики 19-25.11.2018

Библиотеката во Рио, тенисерите на Хрваска го освоија Девис Купот, нереди во Хаити и Бангладеш, чамец во Камбоџа го веслаат 179 лица, мигрантите на пат кон границата на САД, бричење со срп....

Светот низ слики 05 -18.11.2018

Илјада изчезнати во пожарите во Калифорнија ,си подадоа рака потомците на Франц Фердинанд и Гаврило Принцип,за седум дена Чолиќ по втор пат ја наполни салата Борис Трајковски,сезона на зимски спорт

Светот низ слики 29.10 -04.11.2018

Новиот аеродром во Истанбул, кој го носи епитетот најголем во светот, Есенва Дунав во Хрватска и Србија бележи рекордно низок водостој, Индија ја отвори највисоката статуа на светот, Венеција под вода

Светот низ слики 22-28.10. 2018

Есенва реката Дунав бележи рекордно низок водостој, Како Маврите му посакаа добредојде на принцот Хари, отвори најдолгиот мост доллг 55 км, во Германија одгледана тиква тешка 5650 кг

Светот низ слики 15-21.10.2018

фигури од храна 16 октомври светски ден на храната, на питијадата се промовираше ѓозлемето, женската одбојкарска репрезентација на Србија е светски првак, изложба на тикви во Ирска, со овци на протест пред банките во Мадрид

Фото репортажа од јубилејот на Жито маркети

Жито маркети - 30 години заедно, 30 години семејство!

Светот низ слики 8-14.10.2018

Олдтајмери во Скопје,во Франкфурт се одржува најголемиот светски саем на книга,во германската престолнина се одржува Фестивал на светлината, Младински Олипмиски игри во Аргентина

Светот низ слики 01-07.10.2018

Тиква тешка 400 кг, 12 студенти од Хонг Конг помагаат во изградба на зградата на Хабитат, производителот на играчки Лего со еден милион коцки создадоа автомоибл кој се движи, истакнати џентлемени се возеа на мотори низ Скопје

Светот низ слики 24-30.09.2018

100 години од завршувањето на Првата Светска војна, боите на есента, започна октобер фест во Минхен, кула од луѓе во Барселона

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »