Светот низ слики 10-16.06.2019

Здравко Чолиќ сабота вечер имаше концерт на Градски во Скопје, изложба на постари автомобили Мини Морис во Скопје, поранешното политичко училиштево во Кумровец продадено е на Кинези за хотел за два милиони евра

Светот низ слики 03-09.06.2019

регата во Венеција,портокалов алигатор, мулти културна парада во Берлин, во загреб одржана парадата на гордоста, балони на топол воздух на трка во Лондон,Во Германија изграден најголемиот песочен дворец

Светот низ слики 27.05 - 02.06.2019

Вардар е ракометен првак на Европа, Ливерпул фудбалски, возсење со зиплајн од Ајфеловата кула, со точак пони на словенечкиот врв,група австралиски научници гласа на Анарктикот

Светот низ слики 20-26.05.2019

Фк Борец е првак на Втора лига Исток, ендуро трка на езеро Младост, саем на цвеќето во Скопје и Лондон,пред Влада се одржа протест против глобално затоплување, се делеа Куп пехарите..

Светот низ слики 13-19.05.2019

Се делат пехарите во европските купови во одбојка, ракомет,во националните фудбалски првенства низ Европа, блескаше Ајфеловата кула за 130-ти роденден, двајца сплиќани славеа 71 година од матурата

Светот низ слики 06 -12.05.2019

Изложба на автомобили во Скопје,литија за Ѓуровден во Струга,Лени Кравиц на концерт во Скопје, воената парада за 9-ти мај Денот на победата во Москва и Париз,време е за шампионски прослави

Светот низ слики 28.04 -04.05.2019

во Скопје се трчаше маратон, синдикален протестен марш во Скопје за први мај, протестанти на меј деј во Швајцарија, маунтин бајк низ карпести дел на Мароко

Светот низ слики 22-29.04.2019

во Струмица на улица, кога ќе се истурат од камион маслинки, загрепчанец влезе во гинис туркаше 85 км автомобил тежок 730 км, што корејскиот претседател му подари на рускиот при посетата на Москва

Светот низ слики 15 -21.04.2019

Собир на олд тајмери во дДелчево и во Сомбор, рафтинг по Лим, борба со бикови во Лисабон, екипата на Марсеј го освои ЛЕН купот во ватерполо, кошаркарите на Валенсија се освојувачи на Евро купот

Светот низ слики 08-14.04.2019

Дирк Новицки се прости од НБА кариерата, илјадитата трка на Ф-1 во Шангај,паркот на американските претседатели во вирџинија, индијска верзија на сумо борачи,чудовиште од пластика во лозана

Светот низ слики 01-07.2019

дефиле и изложба на олдтајмери од марката „пежо 40,, во Скопје, институции во сино во Скопје, приордно езеро во Србија се исуши, во Бангладеж во пол ек е бербата на лубениците

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »