Празници се ближат, ама скромно

Предновогодишната атмосфера во градот ја создаваат малкуте илози

Што се се` вози по велешките улици

И лимузини и арабаџиски коли

Светот низ слики 25.11 - 01.12

Божикен амбиент низ светот, во штипско застрелан волк капиталец, меѓу стотиците споемници во Скопје преку ноќ паметник доби и Тито, во Ангола се рушат џамии, најубавата кокошка во Македонија, венчавка под вода, берба на банани

Роденден 50 години Интернационал

Хотелот, некогаш и сега

Светот низ слики 17.11 - 24.11

Вулкани еруптират, зима, студ и невреме, радост на Фудбалерите на Гибралтар кои со нерешено старуваа со натпревари, нови Гинисови рекорди, Амазон започна со диструбиција на новогдишните подароци

Пештерските убавини на Пешти (фото)

Ексклузивна фото репортажа од малку познатиот дел на внатрешноста на Пешти. Не пропуштајте, оти секој не може да се симне таму...

Светот низ слики 11.11 - 17.11

Тајфунот на Филипините остави пустош, фалангата го бодри Антиќ и во НБА, нова модна колекција на Викторја сикретс, шишињата на пивото Карслберг низ историјата,продаден најскапиот дијамант на светот, изгоре куќа соѕидана од ЛП

Светот низ слики 4. 11 - 10.11

есенски пејсажи ширум светот, единствена црна ружа расте во Турција,градник вреден 10 милиони долари, Ибрахимовиќ одлично игра и со тениско топче,започна Божикното украсување во Јапонија,како изгледа мајката на пронајденото русокосо девојче од Атина

Гинисови рекорди 2013

Жена со најголема брада во светот, кој има најмногу тетоважи и пирсинзи на светот, најголемиот лав, најмалото куче и магаре , најмалиот автомобил, најголемиот мотор, велосипед...

Светот низ слики 28.10 - 03. 11

Боите на есента ширум светот, каква е состојба со олимписките објекти од ЗОИ во Сараево 1984-та, натпревар на мусатаќи и бради, почина најголемото куче на светот -германска дога, костениајда во стумичко, гравче во тетовско, и Јангце пресушува

Пораките на бегалците од Сирија

Фото репортажа на светските агенции од бегалскиот камп на Сиријците. Што тие му порачуваат на светот.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »