Светот низ слики 13-19.01.2020

Вевчански карневал, во Штип се степаа за светиот крст, во Индија торта долга 6,5 километри тешка 27 тони, лисици на пат во Ирска, инвазија на скакулци во Кенија, Венеција на суво

Светот низ слики 08-12.01.2020

еруптираше вулканот Попокатепетел во Мексико, се спасуваат коали од пожарите во Австралија, сцени од релито дакар 2020 кое годинава се вози низ Саудиска Арабија, НБА : Јокиќ- Дончиќ 1:0

Светот низ слики 30.12.2019--07.01.2020

Центарот на Скопје за дочекот на новата година, сцени од релито дакар, празнична Божикна погача во Белград тешка 250 кг. водици во Бугарија, како светот ја дочека 2020-та

Светот низ слики 23-29.12.2019

Навивачите фрлаат играчки за добротворни цели во Севиља, божикно капење во Прага и во Даблин, во Вирџинија верижен судир со учество на 69 коли,Венеција пак под вода, Приштина се гуши од загадување

Светот низ слики 16-22.12.2019

Новогодишен концерт за 70 години постоењето на Танец, сексуалните работници маршираа за поголеми права, гламурозна колекција во Скопје-се што сјае е злато,скопските средношколци протестираа- сакаме да дишеме

Светот низ слики 10-15.12.2019

Премиерот Заев на носачот на авиони Хари Труман, ерупција на вулкан во Нов Зеланд со петмина загинати, Зазиби Тунизи од Јужна Африка е Мис на Универзумот, Тони Ен Сајн од Јамајка е Мис на Светот

Светот низ слики 02-09.12.2019

Ниско ниво на водата на Нијагарините водопади, како да се оди кога Кинескиот ѕид е подмрзнат, светна новогодишната елка пред Рокфелер центарот во Њујорк, новогодишно украсена Белата куќа

Светот низ слики 25.11-01.12.2019

Борба на жени, во ринг во Боливија, тетовирани Малезијци на саем во Куала Лумпур, заедничко скијање- ски дисциплина во Кина, Мексико протести на фармерите во Берлин, зелениот покрив на ГТЦ во Скопје

Светот низ слики 18- 24.11.2019

И полицијата во пајаковата мрежа во Скопје, Ал Хилал и Фламенго ја освоија лигата на шампионите на Азија и на Јужна Америка во фудбал, борба на слонови во Тајланд, борба на птици во Индија

Светот низ слики 11-17.11.2019

Костенијада во Македонски брод 30 години од падот на Берлинскиот ѕид, започна карневалот во Келн, Венеција под вода,

Светот низ слики 04-10.11.2019

Пешачкиот мост на река Вардар кај Рајко, рагбистите на Јужна Африка се нови светски прваци, воздухот во Њу Делхи е екстремно високо загаден, зграда наречена тоблероне на Карабурма - Белград

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »