Светот низ слика 13.07 -19.07

Библиотека на плажа во Дојран, сите на море -колони возила низ Словенија и Хрватска,создадена комбинација од зебра и коњ,гратчето каде денот и ноќата траат по 6 месеци,

Светот низ слика 06.07 -12.07

Најголемита и најскапита јахта на светот, сопственост на катарско семејство во Пула,НЕСКАР судар на Дејтона тракта во Флорида, селфи со папата во Еквадор, трка со бикови по улиците на Памплона...

Светот низ слика 29.06 -05.07

Акробација на руски авион во Санкт Петерсбург,, британските кралски потомци на прошетка,принови во зоо, топлотен бран ја зафати Европа,

Јужноамериканските навивачи (фото)

Сите бои на едно место, сите навивачи со свои шари

Светот низ слика 22.06 -28.06

Свадба во Јужна кореја со заштита од МЕРС, Кралицата Елизабета на гости во Германија, внатрешноста на Сината џамија во Истанбул,пловен Бегеј низ Зренјанин

Светот низ слика 16.06 - 21.06

Битката на Ватерло ама по два века, славје на победниците во НХЛ и НБА, модели на шапки, веспа парти, свадбата на шведскиот принц,

Реката Кањо Кристалес најубавата река на светот (фото)

Позната е како „течно виножито“ поради спектрот на бои кој ги има

Светот низ слика 08.06 -14.06

Како се гради на 2.700 м.н.в, избегани животни од зоо во Тбилиси, публика на коњски трки и на тениски турнир, уметничко дело со 5 илјади фустани

светот низ слика 01.06 -07.06

посета на Папата на Сараево, Лазаров игра фудбал на Ноу камп, од животот на бегалците,изложба на диносауруси во Будва, карневал во Краснојарск..

СВР Велес, поднесе кривични пријави за два одвоени случаи од областа на економскиот криминал

Поднесени се 10 кривични а материјалната штета е проценета на 17 милиони денари. Предметите се за ,,Велешко езеро,, и Велеспром,,. Кривичните дело се „злоупотреба на службена положба и овластување“ и „оштетување или повластување на доверители“,

светот низ слика 26.05 -31.05

минирање карпа на автопат, кај катланово,ПСЖ се радуваше на четири титули во една сезона, сателитот Европа, Ер рејс во Ровињ..

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »