Светот низ слики 10-16.02.2020

Шиба кучето кое освои најмногу признанија на изложбата во Њујорк,Мекларен и Ферари ги претставија возилата за Ф1 2020 сезона, започна карневалот во Венеција, од карневалот во италијански Виаљреџо

Светот низ слики 03-10.02.2020

Модната ноќ на невести во хотелот Мериот, Париз по штрајкот на комуналните работници 52 илјади гледачи на хуманитарниот тениски меч помеѓу Надал и Федерер, кога парна локомоива ќе удри на премин автомобил,

Светот низ слики 27.01 -02.02.2020

Протест пред Собранието, пораката е Сакаме да дишеме,Отворена Риека Европски град на културата за 2020,50годишен Англичанец плива по Антарктик, со пушка против наездата на скакулци во Кенија

Светот низ слики 20-26.01.2020

Маскенбал во Куратица, од пречекот на Кинеската Нова година, село на Филипините по ерупцијата на вулкан,водици во Етиопија и Вишеград, парада на Индиската војска на камили,

Светот низ слики 13-19.01.2020

Вевчански карневал, во Штип се степаа за светиот крст, во Индија торта долга 6,5 километри тешка 27 тони, лисици на пат во Ирска, инвазија на скакулци во Кенија, Венеција на суво

Светот низ слики 08-12.01.2020

еруптираше вулканот Попокатепетел во Мексико, се спасуваат коали од пожарите во Австралија, сцени од релито дакар 2020 кое годинава се вози низ Саудиска Арабија, НБА : Јокиќ- Дончиќ 1:0

Светот низ слики 30.12.2019--07.01.2020

Центарот на Скопје за дочекот на новата година, сцени од релито дакар, празнична Божикна погача во Белград тешка 250 кг. водици во Бугарија, како светот ја дочека 2020-та

Светот низ слики 23-29.12.2019

Навивачите фрлаат играчки за добротворни цели во Севиља, божикно капење во Прага и во Даблин, во Вирџинија верижен судир со учество на 69 коли,Венеција пак под вода, Приштина се гуши од загадување

Светот низ слики 16-22.12.2019

Новогодишен концерт за 70 години постоењето на Танец, сексуалните работници маршираа за поголеми права, гламурозна колекција во Скопје-се што сјае е злато,скопските средношколци протестираа- сакаме да дишеме

Светот низ слики 10-15.12.2019

Премиерот Заев на носачот на авиони Хари Труман, ерупција на вулкан во Нов Зеланд со петмина загинати, Зазиби Тунизи од Јужна Африка е Мис на Универзумот, Тони Ен Сајн од Јамајка е Мис на Светот

Светот низ слики 02-09.12.2019

Ниско ниво на водата на Нијагарините водопади, како да се оди кога Кинескиот ѕид е подмрзнат, светна новогодишната елка пред Рокфелер центарот во Њујорк, новогодишно украсена Белата куќа

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »