За новите фризури, кои ги има се повеќе

Секој е свој на свој начин

Светот низ слики 17

Актерот Сашо Коцев се ожени, протести низ светот од разни мотиви, највисоката кула од лего коцки е изградена во Прага, најновите модели на автомобили на Порше и Мек Ларен, во Минхен започна најстариот фестивал на пивото со традиција од 179 години

Сабота 22 септември Ден без автомобили?

Вака празни најчесто се улиците и тротоарите во викенд, не поради високата свест на велешките возачи за Ден без автомобили

Учителке, најсакана

И во пензионерските денови пензионерките од ОУ Трајко Андреев се дружат

Светот низ слики 16

Во Амфитеатарот во Пула се играше хокеј на мраз, одгледана главица кромид тешка 8,15 кг, тиква 54 кг и зелка од 38 кг,пепелта на Нил Армстронг расфрлена по Атлантикот,во Дизниленд се точи алкохол-пиво и вино, голот на Новевски со кој поведовме против Шкотска

Џунглата исечена

Дворовите на неколку јавни институции, во близина на Автобуската, уредени откако на ТРМР беше објавено каква грда слика на градот се

Одмор од напорната работа

Просењето како професија, за жал е присутно и натаму кај мал број случаи наши сограѓани

Светот низ слики 15

Се ожени Бујар Османи, прв училишен ден, суша, порој, поплава, борба на живот и смрт лав и нилски коњ, алигатор и слон, во Гвадалахара се собраа маријачите

21 мото крос Независност

300 учесника минаа низ Велес на тридневанта турнеја низ Македонија

Како се спасуваше Велес кај Гроот

Пожртвувана акција на велешките пожарникари на лошиот терен. Изгореа стотина хектари под лозје, спасени пет викендички. ТРМР со фотографии од местото на настанот

Светот низ слики 14

Какви се риби живеат во реката Меконг- Идокина, ракометарите и фудбалерите на Атетико Мадрид го освоија Супер купот, борби со домати во Шпанија,200 години од Бородинската битка, во Мостар и Подгорица не се живее од чад среде лето, карамболот од Ф1 на Спа

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »