Светот низ слики 02.02 - 08.02

Време е за маскембал низ светот, како животните и луѓето се снаоѓаат по снегот низ светот,

Ќе играме ли ватерполо во Паркот? (фото)

Време е за нов спорт во градот

Светот низ слики 26.01 - 01.02

Како го пречекаа Обама во Индија, Висока мода на модна писта во Париз, погребан Кемал Монтено,

Светот низ слики 20.01 - 25.01

Бодици и маскембали во Македонија, како Папата помина на Филипините...

Светот низ слики 12.01 - 19.01

слон игра фудбал, првата сцена од новиот филм на Џемс Бонд, циркузант го забавува Папата, фестивал на хартиени змејови,

Црн камен, наш Памук Кале (фото)

Природата создала прекрасни фигури од мраз. ТРМР ви донесува фото репортажа

Што најмногу се читаше на ТРМР лани?

Животните приказни на велешани, старите занаети како и црната хроника најинтерeсни, најмалку читани вестите од културата

Светот низ слики 05.01 -11.01

Тоти си направи селфи по погигнатг гол во Калчото, Алфеловата кула во мрак, замрзнаа Плитичките езера, сплиќани се капеа среде зима, како изгледа површината на Марс

Зимска панорама на езеро Младост (фото)

Убавото време измами многу велешани на прошетка дo езерото Младост

Светот низ слики 29.12 - 04.01

И помеќу двете години имаше интересни фотографии кои светот ги виде

Фотографии на годината, во светот

Изборот е на агенцијата Ројтерс

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »